Tunisko

Dovolená v Tunisku – to je exotika na dosah. Let z Prahy trvá jen něco málo přes 2 hodiny a ocitne se v krásné zemi na severu Afriky. Tunisko je země plná kontrastů kde můžete prožít aktivní dovolenou vyplněnou výlety do Sahary, ale bez obav do této destinace můžete vyrazit i s dětmi. Moře je čisté a pro bezproblémový pobyt u něj je upraveno dostatek pláží s většinou jemným pískem. Hotelové komplexy jsou moderní a dobře vybavené. Místní obyvatelé jsou přátelští a vůči turistům velmi vstřícní. Pod Tunisko náleží i hojně navštěvovaný ostrov Djerba. Počasí je středomořské se subtropickým klima. Léta jsou horká a zimy mírné.

K vycestování do Tuniska není potřebné vízum. Stačí pouze pas platný minimálně ještě 3 měsíce. Nebudete potřebovat ani žádné zvláštní očkování. stačí dodržovat základní hygienu a pít pouze balenou vodu. Platit lze bez problémů eury i dolary. Není tedy nutné měnit na místní měnu, kterou je tuniský dinár. Elektrická sít je na 220V a obejdete se bez adaptéru do zásuvky.

Tunisko se stalo oblíbeným místem golfistů a to především v zimních období roku. Díky dobře připraveným hřištím je golfová turistika na vzestupu.

Mezi nejznámější města patří Hammamet na jihovýchodu země s 20-ti tisíci obyvateli a Monastir kde je letiště.

Další info o této destinaci

  1. Digy

    Letos jsem navštívila Tabarku. Krasný kraj Afriky. Jela bych hned znova, ale finanční situace mi to zatím nedovoluje.

Navštívil jsi tuto destinaci? Doplň tuto stránku o další informace