Norsko

Norsko je oblíbené především pro své fjordy a také pro úžasně pestrou krajinu. Přírodní ráz země se utvářel v době ledové. Zalesněné kopce, hory vystupující přímo z moře, dlouhá údolí, fjordy, vodopády a ledovce.

Velmi zajímavě vypadají scenérie výrazně barevných domků, které mají z jedné strany fjordy a z druhé úpatí hor.

V zimě jsou zde oblíbené pěší túry po ledovci a snowboarding. V létě pak turistika, cykloturistika, rafting, paragliding a další. Pěší turistika je mezi Nory velmi oblíbenou aktivitou. V národních parcích Jotunheimen, Dovrefjell, Rondane uprostřed nedotčené přírody hned pochopíte proč.

Podnebí je teplejší než by se dalo čekat a to díky Golfskému proudu.

Norsko je ekonomicky silné díky vývozu ropy, mořských plodů a minerálních látek.

Pro rybáře zaslíbené místo. Rybářské výpravy jsou velmi dobře organizovány. V kempech si můžete hned své úlovky vyudit nebo zamrazit a pak v polystyrénových krabicích plných ledu dovézt domu. I tak mnozí rybáři tvrdí, že Norsko není ani tak o rybaření jako o přírodě. Ryb je zde totiž tolik, že lov je velmi snadný.

Je zde i možnost zaplatit si rychlý člun a vydat se na volné moře za kytovci.

Do země si můžete dovést maximálně litr tvrdého alkoholu. Není snadné alkohol koupit. A když ho seženete tak je dost drahý.

Na dálnicích je maximální povolená rychlost pouze 90 km/hod.

Přestože je Norsko rodištěm severských lyžařských disciplín není od věci vypravit se sem v létě. Čeká na vás nádherné severské léto.

Neváhejte a vydejte se po stopách Trollů.

Navštívil jsi tuto destinaci? Doplň tuto stránku o další informace