Maroko

Maroko můžete procestovat s batohem na zádech, strávit svoji z některých z hotelových komplexů v oblasti Agadir nebo v některém luxusním hotelu v Marrakeš. Marrakeš je jediné místo na světě kde poznáte pravou atmosféru Orientu.

Země se vyznačuje velmi suchým podnebím. Pár srážek spadne jen v zimním období. Nejlepší čas pro cestování je počátek léta. To ještě nejsou teploty tak vysoké.

Maroko je zemí kontrastů na každém kroku. To platí jak pro přírodu, architekturu, historii, obyvatele, ale třeba i kuchyni.

Návštěvníkům v hotelových komplexech nehrozí žádné nebezpečí. V případě, že chcete po Maroku cestovat tzv. na vlastní pěst je potřeba dbát zvýšené opatrnosti. Běžné jsou drobné krádeže jako je třeba strhávání kabelek z jedoucího motocyklu. Nenechávejte také své věci nikde volně ležet. Maročané vám vše seberou. Cestovat autostopem se nedoporučuje. Ve velkých městech není problém si pronajmout auto. Je také možné pronajmout si terénní auto i s řidičem, který zajistí i ubytování v hotelích atd.

Hotely jsou postaveny v tradičním stylu včetně maurských prvků. Někde je i možnost pronajmout si celý dům.

Maroko je také oblíbená destinace mezi movitými golfisty.

Vzhled krajiny je ovlivněn pohořím Atlas a Saharou.

Navštívil jsi tuto destinaci? Doplň tuto stránku o další informace