Maďarsko

Maďarsko je na rozdíl od ostatních evropských destinací podobně jako Bulharsko velmi levné. Přitom nabízí stejnou úroveň služeb i vyžití. Maďarsko rovná se Balaton – největší jezero v Evropě, termální prameny a lázně. Mezi nejproslulejší lázně patří Harkány. Maďaři jsou velmi pyšní na svou kuchyni a víno Tokaj. Guláš a klobásy, papriky, rybí polévka a lángoše vás budou provázet po celou dobu pobytu. Vegetariáni to zde budou mít velmi těžké. K turistům velmi přívětivý národ.

Počasí je nevyzpytatelné. V horkých letních dnech přicházejí prudké lijáky doprovázené silnou bouřkou. V červenci a srpnu prakticky neprší. Právě pro horké letní dny je výhodnější navštívit tuto destinaci mimo hlavní sezónu a to na jaře nebo na podzim kdy teploty nedosahují takových vysokých hodnot.

Hlavní město Budapešť je pro své památky přezdíváno na Paříž východní Evropy. Je to krásná metropole pulzující nočním životem a plná širokých bulvárů a parků. Silnice nejsou moc kvalitní a dálnic je minimum. Kriminality je na nízké úrovni. Země, která je členem EU ničím neláká ani teroristy.

Navštívil jsi tuto destinaci? Doplň tuto stránku o další informace