Japonsko

Japonsko je moderní země s bohatým kulturním dědictvím, která rozhodně stojí za návštěvu. Je také označováno za zemi ve které se prolíná minulost s budoucností. Skládá z několika ostrovů: Hokkaido, Tohoku, Kantó, Chubu, Kansai, Chugoku, Šikoku, Kyushu, Okinawa.

Města jsou velmi moderní. Ale můžete zde hned vedle sebe vidět luxusní domy a rozpadající se dřevěné chatrče.

Nejlepší období roku pro návštěvu země je jaro. V tomto ročním období je nejpříznivější počasí. Teploty jsou příznivé a mnoho neprší. Na jaře všude kvetou krásné a velmi oblíbené třešně.

Japonci mají velmi dobře propracovanou dopravní infrastrukturu. Oblíbené je cestování vlakem. Ale cestování hromadnými prostředky není zrovna levná záležitost a ve srovnání s ostatními asijskými státy patří mezi nejdražší.

Občas se ještě stává, že když Japonci vidí vstoupit cizince do obchodu, tak se v panice raději utíkají schovat. Mají jen strach, že budou muset komunikovat v angličtině. K prolomení bariér často stačí říct jen Konnichiwa. To v překladu znamená Dobrý den. Je to také tím, že země byla dlouho odříznuta (snad jen s vyjímkou Číny a Koreje) od okolního světa.

Japonsko má z jednu nejsilnějších ekonomik na světě a je zároveň velmi drahou zemí pro život. Stejně tak je nákladná i pro cestovatele.

Navštívil jsi tuto destinaci? Doplň tuto stránku o další informace