Izrael

Izrael je sice neklidná země, ale přesto lze nalézt důvody proč zde trávit dovolenou. Ty důvody jsou třeba Mrtvé moře, Tel Aviv, Jeruzalém, letovisko Eilat, Negevská poušť, Nazaret, Haifa. Pro mnoho lidí je důvodem k návštěvě země studium židovské kultury.

Izrael má pěkné pláže a mírné klima s příjemný teplotami a minimem srážek po celý rok. Chladnější část roku je od listopadu do března.

Další info o této destinaci

  1. Hana

    Navštívila jsem Izrael v září 2008. U mrtvého moře bylo až 40 st. ve stínu. Viděla jsem Jeruzalém, Haifu, Tel Aviv, Judskou poušť, neskutečně památek, bydlela jsem v Betlémě. Byla to nejkrásnější dovolená jakou jsem kdy zažila. Prostě nádhera i přes kontroly, které jsou ale bohužel asi nutné. Při výjezdu z Betléma stačilo ukázat pas. Rentgenem jsme prošli jednou a jednou při cestě ke Skalnímu dómu (Omarova mešita) a ke zdi nářků. Ta atmosféra navštívených míst všechno vynahradí. Jsou to neskutečné zážitky hlavně pro ty, kteří o těchto památkách něco vědi. I pláž v Tel Avivu je nádherná. Mohu jen doporučit.

Navštívil jsi tuto destinaci? Doplň tuto stránku o další informace