Finsko

Finsko láká k návštěvě jak v zimě tak i v létě. V zimním období můžete lyžovat v některém lyžařském středisku, která jsou na vysoké úrovni a v létě si můžete pronajmout chatu a relaxovat v nádherné přírodě. Nekonečné lesy poskytují skvělou protiváhu dnešní uspěchané a přetechnizované době. Kontrast velkých vodních ploch se zalesněnými kopci je pohled, který žádného cestovatele nikdy neomrzí.

Při posledním sčítání bylo napočítáno necelých 188.000 jezer. Ty jsou propojena řekami, průlivy a kanály. V létě poskytují možnost koupání a provozování všech vodních sportů. V zimě se po zamrznutí mění ve velké hřiště pro bruslaře a lyžaře.

Finsko je plné zajímavých kontrastů. Půlnoční slunce, dlouhé zimní večery, dlouhé letní dny a odlišný charakter krajiny na východe a na západě. Vyspělá země s vysokou životní úrovní nabízí turistům dokonalé služby a servis.

Pokud si chcete tzv. dobít baterky určitě do Finska vyražte. A jestli chcete aktivní dovolenou plnou sportování, turistiky, rybaření nebo cestování po jste také na správném místě.

Navštívil jsi tuto destinaci? Doplň tuto stránku o další informace