Egypt

Egypt patří mezi naše nejoblíbenější cíle zahraniční dovolené u moře. Jsou zde velmi dobře vybavené hotely nádherné pláže a jistota stálého slunečného počasí. Moře je zde opravdu bohaté na podmořský život a dostupní korálové útesy přímo u hotelové pláže nejsou žádnou vyjímkou. To platí zejména pro oblast Sharm El Sheikh. Další oblíbenou lokalitou je Taba.

A by jste viděli všechno co Egypt nabízí budete se sem muset vrátit ještě alespoň na jednu dovolenou. Poznat všechny krásy Egypt během jedné dovolené prostě nejde.

V Egyptě je slunné počasí po větší část roku a pokud se sem vydáte v hlavní sezóně, která trvá přibližně od května do srpna máte jistotu dovolené plné slunečných dnů a teplého počasí.

Místní měnou je egyptská libra. Všude můžete platit jak dolary tak i eury. Doporučujeme si před cestou opatřit co nejvíce drobných bankovek. Vracet Vám budou jen egyptské libry.

Po příjezdu doporučujeme opatřit si lék na střevní potíže (Faraonova pomsta), který se jmenuje Antinal. Stojí jeden dolar a většinou se dá koupit kromě lékárny i u delegátky. Důrazně varujeme před užíváním našich léků na střevní potíže. Ty celý průběh potíži jen zhoršují. Antinal neberte ani preventivně, ale až když problémy přijdou zhruba jednou za čtyři hodiny.

Z Egypta platí přísný zákaz vývozu čehokoliv co jste při šnorchlování našli v moři. Platí to i pro obyčejné mušle a opravdu doporučujeme nezkoušet nic vyvézt.

Let do Egypta trvá přibližně 3 hodiny 45 minut.

Navštívil jsi tuto destinaci? Doplň tuto stránku o další informace