Dominikánská republika

Dominikánská republika jistě bezezbytku každému splní představy o ráji.

Podnebí je zde tropické a vlhké s minimálními výkyvy teplot. Dominikánská republika se nachází v místech kde často řádí hurikány.

Největšími městy jsou : Santo Domingo (hlavní město), Higüey Higüey, Juan Dolio Juan Dolio, La Romana La Romana, Puerto Plata Puerto Plata, Punta Cana Punta Cana, San Pedro de Macoris, Santa Barbara De Samana, Santiago de los Caballeros, Sosua Sosua, Rio San Juan.

Pokud je to možné nepohybujte se ve městech samotni. Pouliční krádeže a přepadení jsou zde běžné. V noci většinou nefunguje pouliční osvětlení ať už díky výpadku proudu nebo záměrně. V hotelových komplex je samozřejmě bezpečno. V případě, že z komplexu půjdete ven sundejte si z ruky pásku, kterou jinak na hotelu musíte nosit kvůli čerpání all inclusive programu.

Někdy můžete potkat na ulicích nebo ve volné přírodě zdivočelé psy. Těm se pokud možno vyhýbejte a v žádném případě je nekrmte. Může to u nich vyvolat nečekané agresivní chování.

Před cestou se informujte na potřebná očkování. Hrozí zde malárie a některé horečky. Na ulici raději nekonzumujte ovoce a maso.

Navštívil jsi tuto destinaci? Doplň tuto stránku o další informace