Černá hora

Černá hora je znovu turisty objevována a začíná se do této destinace stále více cestovat. Země hodně utrpěla válečnými konflikty, které ji připravili o všechen cestovní ruch. Nyní si opět začíná získávat důvěru turistů, kteří se sem vracejí. Nutno dodat, že právem. Země má opravdu co nabídnout.

Nespornou výhodou také je, že se do Černé hory dá dojet autem stejně jako do Chorvatska. Pro řízení vozidla stačí řidičský průkaz a zelená karta. Policejní kontroly na silnicích jsou poměrně časté a důkladné. Kontroly se zaměřují především na zahraniční turisty. Doporučujeme dodržovat dopravní předpisy.

Úroveň hotelů se neustále zvedá. Pro svůj pobyt vybírejte minimálně tříhvězdičkové hotely. V celé zemi jsou pouze tři pětihvězdičkové hotely. Splendid v Bečići, Admiral Club v Budvě a Villa Montenegro ve Sv. Stefanu. Kromě hotelů se můžete ubytovat i v soukromých penzionech nebo kempech.

Tolik přírodních krás na tak malém místě nikde jinde nenajdete. Nádherné pláže průzračné řeky a jezera, nádherné hory. Příroda je zde opravdu neporušená a nespoutaná. impozantní je kaňon řeky Tara, který je nejhlubší v Evropě. Kaňon v délce 80 kilometrů je oblíbený mezi raftaři.

Nekonečně dlouhé oblázkové nebo písčité pláže jsou opravdu úchvatné a budete si je dlouho pamatovat. Mezi nejznámější patří Ulcinje a Velika Plaža. Druhá jmenovaná je dlouhá více jak 10 kilometrů. Na potápěče zde čeká několik vraků potopených lodí. Za výlet jistě stojí i jezero Skadar. V Černé hoře se nachází jediný fjord na Jadranu – Boka Kotorska.

Černá hora je mladý stát, který vznikl teprve 13.06. 2006. Je v mnoha ohledech jedinečná. Nazývá se perlou Středomoří. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen. Většinou je, ale teplotně výrazný červen i září.

Navštívil jsi tuto destinaci? Doplň tuto stránku o další informace