Bulharsko

Bulharsko nabízí velké množnosti pro turisty kde mohou prožít příjemnou dovolenou. Přestože tato destinace poskytuje velké možnosti pro cestovatele, tak cestování tzv. na vlastní pěst zde není moc rozšířené. A přitom je Bulharsko v tomto směru ideální zemí. Nízké ceny a prakticky pro cestovatele žádná omezení.

Stále ještě levné Bulharsko je navštěvováno turisty, kteří zde nevyrážejí na cesty za poznáním, ale tráví zde plážovou dovolenou na břehu Černého moře. Hlavní sezóna začíná už v červnu a teplo je ještě koncem září.

Tipycký hotel svým vzhledem připomíná naše bytovky postavené v době socialismu. Vybavení a služby jsou, ale na solidní úrovni. Moderní hotely se ve vysokém tempu staví. Ubytování si můžete také zajistit v menším hotelu rodinného tipu nebo v apartmánech a penzionech.

Nádherné přírodní scenérie, hluboké lesy a písečné pláže Černého moře. Tak se dá Bulharsko stručně charakterizovat. Jsou zde, ale i méně známá a zatím přehlížená lyžařská střediska. V Černém moři sice žijí žraloci, ale ne člověku nebezpečné druhy. Žádné napadení zde také nebylo někdy zaznamenáno. K nejnavštěvovanějším letoviskům patří Slunečné pobřeží a Primorsko. Klidnější je letovisko Černomorec a Kiten. Za navštívení rozhodně stojí i Varna kde je známý mořský park a to také platí pro Pomorie. Nemusíte ani patřit mezi milovníky historie aby vás uchvátilo městečko Nesebar.

Více nebezpečí než od neškodných žraloků vám hrozí od pouličních veksláků. Proto si eura přivezte už sebou a nebo měňte zásadně jen v kamenných směnárnách.

Bulharsko poslední léta do rozvoje turistiky hodně investuje. A je to také hodně znát. Čistota a dokonalé služby jsou samozřejmostí. Oblíbenost destinace ještě stoupla po vstupu země do EU. Letiště je v hlavním městě Varna a druhé má Burgas.


Navštívil jsi tuto destinaci? Doplň tuto stránku o další informace