Bělorusko

Bělorusko je země zaslíbená pro milovníky přírody. Spousty lesů, řek, rašelinišť a jezer. To je pro Bělorusko typické. Lesy zabírají zhruba dvě třetiny území. Díky tomu je bohatá i fauna. Žijí zde bizoni, losy, jeleni, vlci, medvědi a velké množství ptáků. Nachází se zde největší prales v Evropě – Bělověžský národní park.

Panují zde horká léta a chladné zimy. Mráz může trvat i 5 měsíců v roce. Nejteplejším měsícem je červenec. To se teploty vyšplhají až na třicítku. Nejvíce dešťových srážek je v červnu a srpnu.

Je zde také mnoho architektonických památek. Malebné vesnice, starobylé kláštery a hrady. Jejich kořeny mnohdy sahají až do 12. století.

Pro cestu do Běloruska budete potřebovat vízum. Ta se dělí podle účelu vstupu, ale prakticky u všech jste povinni uvést jméno a adresu zvoucí osoby. Vystavené vízum, ale neznamená, že se do země bez problémů dostanete. I s povolením ke vstupu v ruce vás nemusí do země pustit. To se ovšem stává jen vyjímečně. Běloruská ambasáda je na adrese Praha 7 Trója, Sádky 626.

Přestože je Bělorusko nádherná země budete zde mít pocit jako v dobách studené války. Propaganda je všudypřítomná a telefonní odposlechy běžnou záležitostí. Je to důvod proč sem nejezdí mnoho turistů. Pro lidi z vyspělé západní kultury to není zrovna příjemný pocit. Jedinou výhodu, kterou to má je, že zde není žádná turistická sezóna. Nemusíte tedy mít strach z turisty přeplněných míst.

Do Běloruska můžete cestovat autem, vlakem nebo letadlem. Letadlo je samozřejmě nejpohodlnější. Přistávat budete v Minsku kde bude vaše výstupní stanice i v případě, že se na cestu vydáte vlakem. Pokud se rozhodnete pro cestování po vlastní ose autem počítejte s dlouhou čekací dobou na hranicích při vstupu do země. Běžná čekací doba je několik hodin, ale běžně se protahuje i na dny.

Navštívil jsi tuto destinaci? Doplň tuto stránku o další informace