Belgie

Belgie je nazývána Evropou v kostce. Je to malá země a ekonomicky vyspělá země. Rozlohou i počtem obyvatel je podobná České republice od které je vzdálena cca 1000 kilometrů. Pokud tedy nemáte potřebu svěřovat se do rukou cestovní kanceláře v rámci poznávacího zájezdu není problém vyrazit do Belgie autem. Navíc díky Schengenu je pohyb volný a na cestu se můžete vydat bez dodatečných povolení. Každopádně se na cesty vybavte GPS navigací, protože směrovky u silnic jsou velmi sporadicky.

Země je velmi multikulturní a mnoho jazyčná. Mluví se zde třemi jazyky: holandsky, francouzsky a německy. Oficiální jazyky jsou francouzština a vlámština. V ulicích, ale uslyšíte mnoho dalších jazyků. Skládá se ze tří regionů: Flandry, Valonsko, Brusel.

Země je na památky velmi pestrá a bohatá. Během dne zde můžete navštěvovat památky, velmi zajímavá města, gotické katedrály, hrady a další zajímavosti.

A večer si můžete sednout do hospody a ochutnat jedno z více jak 350 nabízených piv. Stejně tak je skvělá i kuchyně, která sedá přirovnat k francouzské s důrazem na ryby.

Na území Belgie se nachází Waterloo kde se odehrála rozhodující bitva napoleonských válek.

Stejně jako v Nizozemsku zde budete často potkávat větrné mlýny. Počasí je zde stejné jako ve všech přímořských státech. Dešťové srážky jsou velmi časté.

Belgie je oficiálně Belgické království respektive federativní konstituční monarchie.

Hlavním městem je Brusel, které je zároveň i hlavním městem EU.

Navštívil jsi tuto destinaci? Doplň tuto stránku o další informace