Austrálie

Austrálie je plná přírodních, kulturních a meteorologických kontrastů. Většina lidí a zejména domorodců zde žije v úzké vazbě s přírodou.

Zároveň to také je západní kultura se vším všudy. Velká část obyvatel žije přímo na pobřeží. Tito lidé hodně sportují a žijí aktivním životem. Je zde, ale i hodně obézních lidí. Poslední průzkumy ukazují, že země patří mezi ty s největším počtem lidí trpící nadváhou.

Austrálie je jedinou zemí na světě která je zároveň kontinentem. Sestává se ze šesti států. Nový Jižní Wales, Queensland, Jižní Austrálie, Tasmánie, Victoria a Západní Austrálie. V zemi jsou velké rozdíly mezi jednotlivými regiony. Hlavní město je Canberra.

Protože jde v podstatě o izolovaný ostrov platí zde přísné předpisy pro dovoz zvířat a rostlin. Při příletu vám může být zabaveno i ovoce a zelenina.

Žije zde mnoho zvířat, které nenajdete jinde na světě. Fauna a flóra je velmi pestrá, bohatá a barevná. Milovníci přírody si přijdou na své. Je to také jeden z hlavních důvod k návštěvě země pro turisty z celého světa. Několik přírodních parků a rezervací vás o tom jistě spolehlivě přesvědčí.

K cestování je vždy nejlepší si pronajmout auto. Při přemisťování na velké vzdálenosti je nejlepší využít vnitrostátní leteckou dopravu. To, ale zvyšuje náklady na cestování. Vzhledem k tomu, že země kdysi byla anglickou kolonií jezdí se na silnici po levé straně.

Pro vstup do Austrálie musíte zažádat o vízum. Turistická víza se vydávají na 3 měsíce. Úředníci jsou při jejich vydávání poměrně přísní. K žádosti budete muset připojit i potvrzení od zaměstnavatele, že vás po návratu zaměstná a mimo jiné i potvrzení o placení sociálního pojištění.

Navštívil jsi tuto destinaci? Doplň tuto stránku o další informace