Argentina

Argentina je pulzující a vášnivá země. Na své si zde přijdou ti co mají rádi nádherné přírodní scenérie i ti co vyznávají noční život. Význam slov noční život zde opravdu nachází své naplnění. Přátelští Argentinci se dokáží bavit celou noc i den. Stejně jako je divoká Argentina je divoké i hlavní město Buenos Aires.

Protipólem jsou odlehlé oblasti jižní Patagonie kde jsou ledovce a tisíce let staré lesy. I v ostatních oblastech Argentiny jsou poutavé přírodní krásy se spoustou jezer a vodopádů. A spousty zvířat. Na břehu Atlantského moře můžete pozorovat tuleně a při troše štěstí i velryby.

Argentinci mají rádi dobré jídlo a pití. Na své zde přijdou milovníci masa. Hovězí maso je velmi kvalitní a steaky z něj jsou vyhlášené po celém světě. Stejně tak je známé argentinské víno. Argentina patří mezi největší výrobce vína na světě.

Léto je v měsících od prosince do února a zima začíná v červnu a trvá až do srpna.

Přestože to není moc v podvědomí, tak v Argentině jsou i velmi dobré podmínky pro lyžování. Především na svazích And.

Z původních obyvatel zde nezbylo ne více jak deset procent. Největší podíl zde mají Italové, Španělé, Němci a Francouzi. Dnešní Argentinci jsou v podstatě Evropané. Jsou zde, ale i Asiaté.

Zájezdy do Argentiny nejsou levnou kratochvílí. Za 14 dní pobytu (poznávací okruh) zaplatíte zhruba 70.000 Kč. Na druhou stranu vám nabídne vše co si jen dovedete představit a co si můžete přát. Od vyhřátých pláží až po zasněžené vrcholky hor. Argentina je právem označována za perlu Jižní Ameriky.

Navštívil jsi tuto destinaci? Doplň tuto stránku o další informace