Afrika

Afrika nabízí vždy dobrodružné a vzrušující cestování. Země mnoha kultur je označována jako duhový kontinent. Panují zde i velmi rozličné klimatické podmínky. Od tropických až k sub-arktickému podnebí. Na žádném jiném kontinentu nenajdete tolik odlišností a různorodosti.

Nádherná příroda. Na tomto kontinentě je největší počet volně žijících zvířat. Mnoho národních parků. Turisticky velmi oblíbené je tzv. Safari. Nikde jinde na světě nebudete usínat za doprovodu řvoucích lvů nebo sledovat miliony migrujících pakoňů či plameňáků. Velkolepé přírodní scény budete pozorovat každý den.

Ve většině států je rozšířený autostop. Někteří řidiči ovšem požadují menší poplatek. Silnice jsou špatně udržované a běžně se po nich prochází dobytek nebo divoká zvěř.

Mezi nejnavštěvovanější státy patři Egypt, Keňa a Jihoafrická republika.

V Africe největší výskyt infekcí. Proto je před cestou nutné absolvovat potřebná očkování. Je zde také zvýšené bezpečnostní riziko. Vyhýbejte se proto opuštěným oblastem a to především v noci. Vždy bedlivě sledujte co se okolo vás děje.

Cestování po Africe letadlem není zrovna bezpečné. Rizikem jsou malé aerolinie. Pokud se tedy rozhodnete pro leteckou přepravu vybírejte si jen velké letecké společnosti.

Na cestování po Africe se specializuje několik cestovních kanceláří. Ty nabízejí kromě klasických okruhů i zprostředkování cestování tzv. po vlastní ose s doprovodem nebo bez.

Navštívil jsi tuto destinaci? Doplň tuto stránku o další informace